Sdílet

Jsou místa oblíbená tmou

Naivní divadlo Liberec

25. 5. 2018, 10:30 – 11:20 Reduta

Inscenace je určena mládeži od 14 let a dospělému publiku.
Délka představení: 50 min

Divadelní instalaci dominuje scéna obrovského dřevěného stolu - ostrovu, kolem kterého diváci během představení sedí a na kterém se přímo na dosah jejich rukou odehrává celé představení.

Vstupenky od 120 Kč

CHCI VSTUPENKU Posledních 5
VLOŽIT DO FESTIVAL PASS ? Získejte 25% slevu z celkové ceny při nákupu 4 a více různých představení z festivalové nabídky.

  

Jsou místa oblíbená tmou, Naivní divadlo Liberec
Jsou místa oblíbená tmou, Naivní divadlo Liberec

Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých.

Ráj je ostrov. A peklo též.

Experimentální inscenace vznikla na motivy knihy německé autorky Judith Schalansky, Atlas odlehlých ostrovů, která byla v roce 2009 vyhlášena Nejkrásnější německou knihou roku.

Autorka čtenáře ve své knize zavádí na padesát ostrovů, roztroušených ve všech oceánech světa. Každý z nich přináší krátký příběh s daným místem se pojící, který vzešel buď z tradovaných mýtů nebo z konkrétní, nezřídka historické události. Divadelní instalaci inspirované několika z nich dominuje scéna obrovského dřevěného stolu - ostrovu, kolem kterého diváci během představení sedí a na kterém se přímo na dosah jejich rukou odehrává celé představení. Hudbu k inscenaci složilo jedno z nejoceňovanějších uskupení na poli českého ambientu, Kora et le Mechanix. CD s kompletní scénickou hudbou je navíc součástí programu k představení.

O REŽISÉROVI:

FILIP HOMOLA (1969)

Loutkoherec, muzikant a režisér.

Po angažmá v Divadle Lampión v Kladně, v dnešním divadle Minor v Praze, v prešovské Babadle zakotvil v roce 1999 coby loutkoherec v Naivním divadle. Od té doby zde nastudoval téměř pět desítek rolí. Je zároveň členem respektovaného ambientního dua Kora et le Mechanix, věnuje se též skládání scénické hudby – v Naivním divadle například k inscenacím Budulínek, Čechy leží u moře a řadě dalších. „Místa“ jsou jeho druhým režijním počinem v NDL, tím prvním byla inscenace Pandemonium (2009).

Incenační tým:

Režie a koncepce: Filip Homola

Výprava: Kamil Bělohlávek

Hudba: Kora et le Mechanix

Dramaturgická spolupráce: Vít Peřina

 

Hrají: Miroslava Bělohlávková, Diana Čičmanová, Michaela Homolová, Dan Kranich, Adam Kubišta