Sdílet

Obrys

Jiří Bartovanec

26. 5. 2018, 22:00 – 22:50 Reduta

Inscenace OBRYS je autorským komentářem k mezním událostem, které nevyhnutelně ovlivnily směr a vývoj společnosti. Obrys je tušení dosahu minulosti na přítomnost, přičemž rozhodnutí předjímá budoucnost, která je křehčí než by se mohlo zdát. Okamžik rozhodnutí je zásadní, ale minulost poklidně nabízí jiný úhel pohledu, čímž připravuje půdu selektivní paměti.

Vstupenky od 400 Kč

VLOŽIT DO FESTIVAL PASS ? Získejte 25% slevu z celkové ceny při nákupu 4 a více různých představení z festivalové nabídky.

  

Obrys, Jiří Bartovanec
Obrys, Jiří Bartovanec

Medailonek

Jiří Bartovanec po studiích na taneční konzervatoři Duncan Centre v Praze odešel do Berlína, kde spolupracoval s Farhadem Payerem a Yasmine Kalifa na divadelní inscenaci Jack and Harun a se skupinou Toula Limnaios na inscenaci Irrsinn. V roce 2004 pracoval s Jochenem Rollerem na choreografii Mindgarden, tančil v duetu Mirelly Wiengarten Combattimento di Tancredi e Clorinda a v jejím tanečním filmu Circulatura. V roce 2007 se podílel na projektu Mayim Mayim ve Stadttheater Nürnberg/Fürth. Za tři roky poté spolupracoval s Williamem Forsythem na projektu Human Writes a Jiřím Havelkou a Tiger Lillies na inscenaci Here I am a human.

Od roku 2003 spolupracuje se Sashou Waltz a v roce 2007 se stal stálým členem skupiny Sasha Waltz&Guests. Tančí v choreografiích noBody, Insideout, Dido&Aeneas, Medea, Jagden und Formen, Continu, Matsukaze, Sacre, L’Après-midi d’un faune a Kreatur.

Jeho první sólo When my mind is rocking, I know it´s 7 mělo premiéru v dubnu 2008 v rámci projektu Choreographen der Zukunft/Choreografové budoucnosti skupiny Sasha Waltz&Guests. Následovalo sólo Aneho (2010) a mnoho dalších, které uvedl na několika evropských i afrických scénách. V Lome připravil v rámci programu Goethe Institutu choreografii Door of No Return (2011).

Jeho choreografie GLOBE (2014) byla nominována na Českou taneční platformu.  Na České taneční platformě získal cenu také v roce 2017 tzv.  „Special mention“, zvláštní zmínku mezinárodní poroty, za choreografii Svěcení jara se studenty konzervatoře Duncan Centre. Mezi jeho poslední sólové práce patří Entropy (2015) a Razzle Dazzle (2017).

V národním divadle Brno vytvořil v roce 2016 taneční zpracování Martinů kantáty pro inscenaci J. A. Pitínského Otvírání studánek Alfréda Radoka. O rok později choreografii k performance německé režisérky Julie Wissert Odyssea (2017).

Jeho poslední premiérou je inscenace Luther, dancing with the Gods (2017) v režii Roberta Wilsona.

Inscenační tým:

Režie a choreografie: Jiří Bartovanec

Text: Martin Hodoň, Jan Razima

Dramaturg: Martin Hodoň

Světelný design: Michal Hór Horáček

Scénografie: Michal Hór Horáček, Jiří Bartovanec

Hudba: Mojmír Měchura, Arca

Produkce: Dita Dvořáková

Foto, vizuál: Michal Hór Horáček

 

Obsazení a autorská spolupráce:  Pavol Seriš, Martin Sláma, Tereza Marečková, Tomáš David, Annette Nesvadbová, Dalibor Buš, Hana Tomáš Briešťanská, Tereza Groszmanová