Sdílet

Přes ploty

Slovácké divadlo

25. 5. 2018, 19:30 – 21:20 HaDivadlo

Režie: Michal Skočovský

Délka představení: 1 hod 50 min

Divadelní adaptace e-mailové korespondence v režii Michala Skočovského je unikátním dokumentem možností a mezí toho, jak jsou si dva zcela odlišní lidé schopni porozumět.

Vstupenky od 200 Kč

VLOŽIT DO FESTIVAL PASS ? Získejte 25% slevu z celkové ceny při nákupu 4 a více různých představení z festivalové nabídky.

  

Přes ploty, Slovácké divadlo
Přes ploty, Slovácké divadlo

„Plot, kam se jen podíváš,“ zní povzdech slovenského sociologa, dokumentaristy, někdejšího disidenta a jednoho z autorů předlohy Fedora Gála. Gál tím míní „ploty“ mezi jednotlivci i mezi celými společenskými skupinami. Má s nimi velmi cenné zkušenosti:překonávání takových – především názorových – plotů prostřednictvím dialogu je totiž jeho životním tématem. A tak když Gálovi jednoho dne přijde e-mail od anonymního národního socialisty Matěje plný nejrůznějších výpadů proti jeho židovskému původu, nesmaže jej, ale se vší vážností na něj odpoví. Tím začne už bezmála deset let trvající dialog, v němž se jeho protagonisté urputně a s velkým zaujetím přou o odpovědi na otázky, jež považují za klíčové pro naše společenství. Je evropská civilizace stále nositelkou specifických hodnot? Sdílíme coby společnost nějakou vizi?

Divadelní adaptace jejich e-mailové korespondence v režii Michala Skočovského je unikátním dokumentem možností a mezí toho, jak jsou si dva zcela odlišní lidé schopni porozumět. Matěj je chytrý, zvědavý, sečtělý, provokující, klade Fedoru Gálovi bystré otázky – a tu a tam zpochybňuje počet Židů zavražděných během holokaustu. Je to důvod, abychom s ním přestali mluvit?

Překlad: Miroslav Zelinský

Režie: Skočovský
Adaptace: Martin Kubran, Skočovský
Scéna: Skočovský
Kostýmy: Kateřina Doleželová
Hudba: Ondřej Švandrlík
Dramaturgie: Markéta Špetíková

Osoby a obsazení:

Petr Čagánek
Monika Horká
Pavel Hromádka
Martin Hudec
David Macháček
Pavel Majkus
Barbora Nesvadbová
Petra Staňková
Jaroslava Tihelková