Sdílet

Prokletí

Powszechny Teatr

24. 5. 2018, 20:30 – 21:50 Divadlo Husa na provázku

Režie: Oliver Frljić

Délka představení: 1 hod 20 min

Prokletí si bere motivy z dramatu Wyspianskiho, aby vytvořil mnoho vrstevný podklad pro moderní náboženství i bezvěrství. Autoři inscenace se zamýšlejí jestli jsme schopni překonat strach z autority, nebo se autorit dokonce úplně zbavit.

Vstupenky od 250 Kč

VLOŽIT DO FESTIVAL PASS ? Získejte 25% slevu z celkové ceny při nákupu 4 a více různých představení z festivalové nabídky.

  

Prokletí, Powszechny Teatr
Prokletí, Powszechny Teatr

Když se vztah církve a společnosti zdá být nerozlučný a církve se snaží ovlivňovat všechny instituce i rozhodování jedince, tvůrci hry hledají odpovědi, jestli dokáží vzdorovat těmto mechanismům. Do jaké míry jsou naše rozhodnutí ovlivněna katolickou morálkou? Jak církev ovlivňuje chování ateistů, a co to znamená pro ty, kteří se považují za katolíky? A především: do jaké míry je současné umění v mezích náboženské cenzury, autocenzury a vyhýbání se obvinění z „urážky víry“?

„Prokletí“ obsahuje motivy z Wyspiaňského dramatu,  aby vytvořil mnoho vrstevný podklad pro moderní náboženství i bezvěrství. Autoři inscenace se zamýšlejí jestli jsme schopni překonat strach z autority, nebo se autorit dokonce úplně zbavit.

Režie: Oliver Frljić

Dramaturgie: Agnieszka Jakimiak, Joanna Wichowska, Goran Injac

Kostýmy: Sandra Dekanić

Světla: Jacqueline Sobiszewski

Scénografická spolupráce: Małgorzata Dzik

Asistenti režie: Mateusz Atman, Jakub Skrzywanek

Stage manager: Kuba Olszak

 

Hrají: 

Karolina Adamczyk,Klara Bielawka, Maria Robaszkiewicz, Barbara Wysocka, Julia Wyszyńska, Jacek Beler, Arkadiusz Brykalski, Michał Czachor