Dafa Puppet Theatre: The Smooth Life (Snadný život)

20. a 21. 5. / 17.30 a 20h (Kobližná 10)

 

režie: Husam Abed (Palestina/Jordánsko)

dramaturgie: Marek Turošík (Slovensko)

výprava: Réka Deák (Rumunsko)

hraje: Husam Abed

20. 5. / 17.30 KOUPIT VSTUPENKY

20. 5. / 20h KOUPIT VSTUPENKY

21. 5. / 17.30 KOUPIT VSTUPENKY

21. 5. / 20h KOUPIT VSTUPENKY

Netradiční, bytová, dokumentární a loutková performance pro osm diváků s kulinářským překvapením na závěr. Sugestivní rodinné příběhy palestinského muže, který se narodil a vyrostl v utečeneckém táboře, jsou inspirovány skutečnými událostmi.

V představení zazní arabština, angličtina, občas i čeština, ale díky své obraznosti je srozumitelné i pro diváky neznalé těchto jazyků. Představení se hraje kolem jednoho stolu pouze pro osm diváků, kteří představují členy Husamovy rodiny. Kromě hodinového představení diváci zažijí na závěr i společnou hostinu.

Inscenace The Smooth Life byla uvedena na festivalech v ČR i v zahraničí (Polsko, Norsko, Rumunsko, Jordánsko, Slovinsko, Egypt, Čína, Litva, Portugalsko, Rakousko) a získala v roce 2015 cenu poroty Mezinárodního divadelního festivalu (Łomża, Polsko) za originální umělecký tvar.

„Zapomeňte na anonymní přítmí hlediště a usedněte s dalšími diváky i samotným hercem u jednoho stolu. Nechte procházet divadlo všemi smysly. Husamův příběh se stane i vaším.“ Lucie Němečková

Husam Abed je palestinský loutkář, hudebník a sociální pracovník. Vyrůstal v uprchlickém táboře v Jordánsku, nyní žije v Praze a hraje po celém světě. Vystudoval režii alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. V roce 2009 založil Dafa Puppet Theatre. Spolupracuje s tvůrci z různých zemí. Věnuje se zejména projektům zaměřeným na děti a mladistvé žijící převážně v uprchlických táborech a sociálně znevýhodněných oblastech. Získal řadu ocenění.

Dafa Puppet Theatre: The Smooth Life (Snadný život)