Také v letošním roce je program festivalu Divadelní svět Brno podrobně sledován ve festivalovém zpravodaji Theatrocén, který bude tentokrát vycházet průběžně jako součást studentského časopisu Krith Katedry divadelních studií FF MU. Přečtěte si recenzi na představení Velká ryba (Big Fish) od Barbory Zolmanové.

O rybách a lidech

V broadwayském muzikálu Velká ryba (Big Fish), který právě uvádí Městské divadlo Brno v režii Stanislava Moši, se vypráví o komplikovaném vztahu otce a syna, o lásce, přátelství a o příbězích, které se staly, nebo možná nestaly. Hudbu složil Andrew Lippa, kterého můžeme znát jako autora muzikálu Addamsova rodina. Muzikál vychází z knižní předlohy (Big Fish: A Novel of Mythic Proportions od Daniela Wallace) a filmového zpracování (Big Fish, Tim Burton).

Hlavní postavou a tahounem celého představení je rodák z Alabamy Edward Bloom, který svou tendencí zveličovat a přehánět připomíná postavu Dona Quijota de la Manchy. Od mala je vášnivým rybářem a ryby jsou trochu jako jeho příběhy. Celou svou bytostí dokazuje tento muž, že v dospělých může zůstat kousek fantazie a dětské radosti, která je pro každodenní život mnohdy nutností.