Azyl
Kibbutz Contemporary Dance Company, Izrael

úterý 24. 5. 2022
20:30
Mahenovo divadlo

Žánr: Tanec, Zahraničí

Délka představení: 1 hodina, bez přestávky

Dramaturgický úvod na Malé scéně Mahenova divadla 30 min před představením

Bezprostředně po představení inscenace Asylum, v 21:30, srdečně zveme diváky na besedu s mimořádnou osobností izraelského současného tance, choreografem a uměleckým vedoucím Kibbutz Contemporary Dance Company, Rami Be’erem. Besedu povede v hledišti Mahenova divadla v anglickém jazyce Thoriso Magongwa, sólista Baletu NdB.

Koupit vstupenky

Jedním z vrcholů festivalu bude vystoupení izraelského tanečního souboru Kibbutz Contemporary Dance Company, který se po několika letech opět vrací do Brna. Svými předchozími vystoupeními s bouřlivou diváckou odezvou prověřil statiku budovy Janáčkova divadla a my věříme, že i letos bude patřit k divácky nejatraktivnějším festivalovým produkcím a stane se taneční událostí sezony. Proslulý izraelský soubor pod uměleckým vedením výjimečné osobnosti Ramiho Be´era patří k nejvýznamnějším souborům současného tance vůbec. Choreografie Azyl se se zabývá jedním z nejžhavějších současných problémů ve světě, problémem postavení uprchlíka, imigrace, osudu žadatelů o azyl. Choreograf přistupuje k tématu z existenciálního hlediska a nastoluje otázky, které zkoumají pojmy spojené s imigrací, jako jsou vlast, identita, příslušnost, statut cizince, touha a domov… Azyl je Ramiho autobiografickým příběhem, v němž odhaluje své vnímání frustrace, zmatení a zcizení jako člen židovské rodiny přeživší holocaust.

„Příběh je o místech, kde si můžete odpočinout. O uprchlících, kteří hledají útočiště pro svou mysl, o místech a lidech, kteří chtějí někam patřit, být něčeho součástí. Chtěl jsem se věnovat tématu, do kterého se může vcítit každý člověk bez ohledu na národnost, pohlaví a tak dále.“ Rami Be’er

Choreografie, scéna, světelný design: Rami Be’er

Hudba: Olafur Arnalds, Johann Johannsson, Nicolas Jaar, Dan Romer & Benh Zeitlin a další

Hudební úprava: Rami Be’er, Alex Claude

Kostýmy: Rami Be´er, Lilach Hatzbani

Vedoucí repetitor: Nitza Gombo