Pera markýze de Sade

Národní divadlo Brno

neděle 24. 5.

19:00

Mahenovo divadlo

Žánr: Činohra, ČŘ
Délka představení: 2 hodiny a 45 minut s přestávkou

Pro diváky od 17 let.

Pro jedny perverzní zvrhlík, pro druhé největší myslitel své doby – žije proti své vůli v ústavu pro choromyslné. I zde se odmítá vzdát své literární tvorby. Texty z blázince pašuje prostřednictvím švadlenky Madeleine. Mladý abbé se rozhodne, že z markýze vášeň pro zvrácené představy vymýtí a sahá po stále drastičtějších praktikách. Je však možné dosáhnout toho, aby jisté věci člověka prostě nenapadaly? Neprovokuje nakonec de Sade záměrně?

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 90 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Strhující hra amerického dramatika Douga Wrighta (*1962), podle níž byl natočen stejnojmenný film s Geoffrey Rushem a Kate Winslet v hlavních rolích, před nás klade palčivé otázky svobody a cenzury i lidské nezdolnosti a v mnohém připomene Keseyův–Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem. Že jazyk držitele Pulitzerovy ceny za monodrama Svou vlastní ženou bude prost laciné vulgárnosti, garantuje už to, že zazní v převodu českého překladatele Nabokovovy Lolity.

Autor: Doug Wright
Překlad: Pavel Dominik
Režie: Martin Glaser
Dramaturgie: Jaroslav Jurečka
Scéna: Pavel Borák
Kostýmy: Markéta Sládečková
Světelný design: Martin Špetlík

Hrají: Martin Siničák, Ivan Dejmal, Elena Trčková, Petr Kubes, Tereza Richtrová, Isabela Smečková Bencová, Matěj Marušin j.h., David Kaloč

 

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.