Věci

A studio Rubín

neděle 24. 5. 2020

17:30

Sklepní scéna Divadla Husa na provázku

Žánr: Činohra, ČR

Délka představení: 1 h bez přestávky

Novela slavného francouzského spisovatele Georgese Pereca se stala předlohou pro sondu do života dnešních třicátníků. Vznikla tak skvostná miniatura pro dva talentované herce, kteří v intimním prostoru, s odstupem a humorem komentují naši závislost na hmotných statcích. Krotké, nenápadné a přitom účinné režijní uchopení uměřeně dávkuje divadelní esej o našich ambicích, touhách a vlastní omezenosti.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 188 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Novela slavného francouzského spisovatele Georgese Pereca, napsaná v šedesátých letech minulého století, se stala předlohou pro sondu do života dnešních třicátníků. Vznikla tak skvostná miniatura pro dva talentované herce, kteří v intimním prostoru, s odstupem a humorem komentují naši závislost na hmotných statcích. Krotké, nenápadné a přitom účinné režijní uchopení uměřeně dávkuje divadelní esej o našich ambicích, touhách a vlastní omezenosti. Cizelovaný projev Julie Goetzové a Jana Grundmana nastavuje zrcadlo naší zahleděnosti do světa kariéry, snům o bohatství a zajištěném životě plném značkových předmětů a jakoby samozřejmém právu na štěstí. Inscenace zapadá do linky letošního Divadelního světa jako výstižná zpráva o nepoučitelnosti člověka, svázaného nabídkou konzumního pozlátka. Nejde však o sociálně-kritickou sondu či jednostrannou agitku. Stylizovaný text plný humoru a nadsázky a promyšlené koncepční uchopení dovolí divákovi zaujmout k nanášeným tématům vlastní stanovisko.

Autor: Vojtěch Bárta podle stejnojmenné novely Georgese Pereca

Překlad: Alena Novotná

Režie: Eva Rysová

Dramaturgie: Dagmar Radová

Výprava: PIO Kaliński

 

Hrají: Julie Goetzová, Jan Grundman

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.