Velmi, velmi, velmi temný příběh

Národní divadlo Brno

úterý 26. 5. 2020

19:00

Divadlo Reduta

Žánr: Činohra, ČR

Délka představení: 110 min bez přestávky

Pohádka do 18 let nepřístupná.

Horká novinka premiérovaná v říjnu 2018 v londýnském Bridge Theatre.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 180 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Okázalý ohňostroj. Hansi Christianu Andersenovi se právě v Kodani dostává pocty za jeho dílo. Při děkovné řeči, doprovázené autorským čtením, se ovšem zaplete do několika podrobností své pohádky. Otázka je nasnadě – psal to vůbec on? Jaké tajemství skrývá dřevěná bedna, kterou má od stropu zavěšenu ve své půdní pracovně? A co až se Andersen potká s Charlesem Dickensem, který střeží na svém panství velice obdobného „kostlivce ve skříni“? Po loňském filmovém triumfu Tří billboardů kousek za Ebbingem, které mu vynesly mj. Zlatý glóbus za nejlepší scénář, přichází Martin McDonagh (*1970) s nekorektní černou komedií s překvapivě „neirským“ námětem, ve které dojde i na cestování časem. Dějová linka zvěrstev belgického kolonialismu v africkém Kongu je pak neotřelou příležitostí k tomu, aby se hrálo o současné Evropě a kulturních vlivech napříč kontinenty. Tyla evropská kultura vždy jen z evropských zdrojů?

Autor: Martin McDonagh

Překlad: Pavel Dominik

Režie: Michal Vajdička

Dramaturgie: Jaroslav Jurečka

Scéna: Pavol Andraško

Kostýmy: Katarína Hollá

Hudba: Michal Novinski

Hrají: Michal Bumbálek, Eliška Boušková, Petr Kubes, Isabela Smečková Bencová, Vojtěch Blahuta, Tomáš David, Martin Sláma

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.