Představení pro děti – DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2019

DIVADELNÍ SVĚT DĚTEM

To, že jsi malý, neznamená, že jsi hloupý!

I letos myslí festivalový program na dětského diváka. Na své si přijdou i ti úplně nejmenší, kteří se sotva naučili chodit a mluvit, jimž je určena inscenace Moment! pražského studia Damúza, ale třeba i teenageři ‒ z Českých Budějovic k nám zavítá inscenace Malého divadla Čechomoří. Někde mezi těmito „krajními polohami“ divadla pro dítě či mladého diváka pak najdete celou řadu představení, která se tentokrát neomezí pouze na scény brněnských divadel. V parku na Kraví hoře totiž vyroste šapitó Divadla Drak z Hradce Králové. Zde bude kromě loutkářského zpracování příběhu doktora Fausta, pro nějž šapitó vzniklo, k vidění hned několik představení pro děti.

A především během festivalového víkendu připraví divadelní lektoři z Malého divadla z Českých Budějovic, hradeckého Draku a brněnské Polárky program, který volně navazuje na „evropské“ téma celého festivalu. V šapitó a jeho okolí se děti seznámí s divadelními kulturami jednotlivých evropských zemí, hravou formou si vyzkoušejí nejrůznější žánry od antického dramatu přes jarmareční commedii dellʼ arte až po klauniádu a pohybové divadlo.

Kromě již zmíněných divadel stojí za vidění také volná „andersenovská trilogie“ režiséra Šimona Spišáka. Tři dosti neklasická zpracování klasických pohádek Hanse Christiana Andersena v podání tří různých slovenských divadel ‒ z Bratislavy, Žiliny a Nitry ‒ pojí snaha vyložit známé příběhy živě, současně, tak, aby k dětem promlouvaly o své skutečné podstatě a tématech v nich obsažených srozumitelně a poeticky.

Jan Cimr, dramaturg Divadla PolárkaPŘEDSTAVENÍ V TÉTO SEKCI FESTIVALU

Duben 23, 2019

ČARODĚJŮV UČEŇ

Březen 18, 2019

FRUTTI DI MARE

Březen 18, 2019

MOMOTARÓ

Březen 17, 2019

PULCINELLA

Březen 17, 2019

HAPPY BONES

Březen 3, 2019

BÍLÝ TESÁK

Březen 3, 2019

MALÁ MORSKÁ VÍLA

Březen 2, 2019

CISÁROVE NOVÉ ŠATY

Květen 25, 2018

PEJPRBÓJ

Květen 25, 2018

FAUST (rep.)

Květen 24, 2018

MOMENT!

Květen 23, 2018

MOMENT! (rep.)

Květen 23, 2018

FAUST