Skip to main content

Deklarace závislostí

MASOPUST 26. 5. / 17.30 / 1 h 30 min Divadlo na Orlí ŽÁNR: Tuzemské, Činohra vstupenky

Možnost získání množstevní slevy -25 %.
Na vstupenky lze uplatnit běžné slevy NdB.
Sleva pro důchodce je 30 %.
Sleva pro ZTP a studenty činí 50 %.
Slevy se nesčítají.

Na jakých příbězích ty osobně závisíš?

Jak závisí divadlo na realitě a naopak?

Jak vypadá divadelní peklo?

V kruhu anonymních divadelníků hledáme odpovědi na to, jak souvisíme s divadlem a k čemu ho potřebujeme. Proč jsme se tu vlastně (zase) sešli? Zveme Vás na scénické čtení sklizených materiálů v podání výzkumnic, přilehlého herce a hudebníka, který nemá kde cvičit. Všichni toužíme po nezávislosti! Buddha, svatý Ignác i Matka Tereza. Lze žít vnitřní nezávislost a zároveň angažovanost? Je možné určitou závislost vůbec přijmout? K tématu se vyjádří i klimatolog, teoložka, socioložka a další průzkumníci. Deklarace závislostí nabízí prostor pro zakoušení nečekaných vzájemností, klidu i neklidu. Jsi závislý na divadle? Pokud ne, přijď. Pokud ano, přijď taky!

Po čtení proběhne workshop spojený s diskuzí všech účastníků. Pro zájemce nabízíme i závěrečnou relaxačně-imaginativní část.

Tento projekt vznikl na Akademii múzických umění v Praze v rámci projektu Deklarace závislostí podpořeného z prostředků Institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace, kterou poskytlo MŠMT v roce 2023. Finančně byl podpořen také Státním fondem kultury.

Koncept a režie: Anna Klimešová, Tereza Marečková, Kateřina Součková

Scénografie: Dragan Stojčevski

Hudba: Robert Ferenc