Skip to main content

Pokojíček

ČINOHRA NÁRODNÍ DIVADLO BRNO 23. 5. / 19.00 / Délka bude upřesněna Divadlo Reduta ŽÁNR: Tuzemské, Brno showcase, Profil J. A. Pitínského vstupenky

Možnost získání množstevní slevy -25 %.
Na vstupenky lze uplatnit běžné slevy NdB.
Sleva pro důchodce je 30 %.
Sleva pro ZTP a studenty činí 50 %.
Slevy se nesčítají.

Roky nic a nejednou všecko. To dnes se mají oslavit třicáté narozeniny dcery Marie. To dnes chce dcera Lída představit rodině svého nápadníka Viktora a strávit s ním noc. A to dnes se domů uteče syn Jirka před vojnou. Kuchyně panelákového bytu bude praskat ve švech. Těsný bude pokoj pro dceru Marii, která se již pátým rokem straní otce i matky, těsná bude klec pro kanárka, který má na povel opakovat „německý mužský člen určitý“, a těsná bude nakonec i klasická dramatická forma.

Hra rozkročená mezi měšťanskou truchlohru a Alfreda Jarryho od zásadní osobnosti české porevoluční režie J. A. Pitínského (*1955). „Nemyslím, že by někdo uměl v českém jazyce říci a vyříkat tajnosti lidských vztahů lépe než on…“ prohlásil o něm Petr Lébl, režisér první inscenace Pokojíčku (Divadlo Na zábradlí 1993). O třicet let později se k témuž textu vrací režisérka Anna Davidová, kterou s autorem pojí nejen smysl pro grotesku a poezii. Rozhodně jedna z divadelních událostí příští sezony.

Autor: Jan Antonín Pitínský

Režie: Anna Davidová

Dramaturgie: Milan Šotek

Výprava: Marek Cpin

Hudba: Vladimír Franz

Účinkující: Petr Kubes, Kateřina Liďáková, Isabela Smečka, Viktor Kuzník, Terezie Holubová j.h., Pavel Čeněk Vaculík