Skip to main content

Rusalka

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO 25. 5. / 17.00 / Délka bude upřesněna Janáčkovo divadlo ŽÁNR: Tuzemské, Opera, Brno showcase, IDU showcase

Pro diváky od 15 let
Titulky v angličtině / Subtitles in English language
Titulky v němčině / Subtitles in German language

Možnost získání množstevní slevy -25 %.
Na vstupenky lze uplatnit běžné slevy NdB.
Sleva pro důchodce je 30 %.
Sleva pro ZTP a studenty činí 50 %.
Slevy se nesčítají.

Lidskou duši, čistou lidskou duši! Vodní víla Rusalka touží po životě nad vodní hladinou, po lásce a lidské duši. Ježibaba zná cestu, cena je však vysoká – Rusalka ztratí schopnost mluvit, ale k čemu je jí řeč, když pro milovaného prince je jen vlnou na hladině… Svět lidí se však ukáže být krutým a plným zrady, nad kterou ani její čistá láska nedokáže zvítězit.

Režisér David Radok a jeho Rusalka jako osudové drama o nenaplněných tužbách a lidském selhání, o rozporuplném konfliktu mezi láskou a erotickou touhou, drama o hříchuplné lidské duši. Inscenace bude dalším příspěvkem k Roku české hudby. Dvořákova Rusalka patří od doby svého vzniku k nejmilovanějším a nejhranějším českým operám nejen díky krásné a jedinečné hudbě, ale i poetickému a nadčasovému libretu Jaroslava Kvapila, jež sobě skrývá nekonečnou symboliku. Téma jako stvořené pro Davida Radoka, který poprvé v České republice vytvoří mnohovrstevnatou inscenaci plnou silných emocí.

Scénografie Davida Radoka vychází z konceptu Rusalky scénografa Larse-Ake Thessmana uvedené v GöteborgsOperan v roce 2012.

Autor: Antonín Dvořák

Libreto: Jaroslav Kvapil

Hudební nastudování, dirigent: Marko Ivanović

Dirigent: Ondrej Olos

Dramaturg: Patricie Částková

Režie: David Radok

Scéna: David Radok

Kostýmy: Zuzana Ježková

Sbormistr: Pavel Koňárek

Účinkující: Jana Šrejma Kačírková, Peter Berger – J.H., Jan Šťáva, Eliška Gattringerová – J.H., Václava Krejčí Housková, Doubravka Součková – J.H., Monika Jägerová – J.H., Tadeáš Hoza