Skip to main content

Za dveřmi (UA)

FRAS 25. 5. / 11.30 / 40 min Divadlo Radost / loď ŽÁNR: Děti

Pro děti od 4 let

Představení se hraje v ukrajinském jazyce

vstupenky

Uprostřed velkého města stojí velký dům, ve kterém žije mnoho různých lidí a zvířat. Někdy je v něm úplné ticho, jindy zase pořádný rozruch. Ticho tu bývá jen ve třetím, úplně posledním patře. Jáchym žije v prvním patře s maminkou a tatínkem. Má to tu moc rád, jen o prázdninách všichni kamarádi odjíždí pryč a Jáchym se potlouká kolem domu sám, protože tatínek i maminka jsou každý den v práci. Naštěstí se objeví Ema, která přijíždí na návštěvu za tetičkou do bytu číslo dva hned v přízemí. Ema miluje tajemství a záhady a ty na sebe opravdu dlouho nenechají čekat. Jen co se Ema s Jáchymem seznámí, otevírá se před nimi záhada, ve které hraje hlavní roli nerudný stařík a věčně zamčené dveře. Přesto, že se Jáchym trochu zdráhá, nedá se nic dělat, téhle záhadě děti prostě musí přijít na kloub.

Loutkové představení vytvořené z kartonu, a nalezených fotek. Podle autorského textu o dobrodružství, které na vás může čekat i uvnitř činžovního domu.

Inscenace vznikla za finanční podpory divadla Alfred ve dvoře. V roce 2022 byla součástí projektu Nová krev organizace Nová síť.

Režie: Johana Bártová

Účinkují: Jakub Müller/Matěj Šumbera, Antonie Rašilovová / Ema Lovecká