Skip to main content

Hokus pokus

CIE PHILIPPE SAIRE / CHE 26. 5. / 16.30 / 45 min Divadlo Polárka / velká scéna ŽÁNR: Zahraniční, Děti, Tanec

Pro děti od 7 let

Dramaturgický úvod

vstupenky

Možnost získání množstevní slevy -25 %.
Na vstupenky lze uplatnit běžné slevy NdB.
Sleva pro důchodce je 30 %.
Sleva pro ZTP a studenty činí 50 %.
Slevy se nesčítají.

30 minut před představením probíhá dramaturgický úvod na jevišti, který bude tlumočen do českého znakového jazyka

Inscenace Hokus pokus je do značné míry založena na působení obrazů a jejich zázračné moci probouzet představivost a vyvolávat pocity. Zcela jedinečná jevištní výprava malé diváky hravým způsobem vtáhne do čarovného víru zjevování a mizení postav i rekvizit. Červenou nití příběhu je bratrský vztah, jenž se postupně utváří mezi dvěma tanečníky na scéně, a to jednak skrze strastiplné události, jichž jsou sami sobě strůjci, a jednak v průběhu fantastického dobrodružství, které je následně čeká. Hokus pokus je jednou z mála současných tanečních produkcí pro mladé diváctvo (pro děti od 7 do 11 let). Klade si za cíl rozehrát divákovu imaginaci a vybízí ho, aby si volně vystavěnou vyprávěcí linku dotvářel vlastním příběhem.

Philippe Saire (*1957), jedna z vůdčích osobností současného švýcarského tance, vytvořil přibližně třicet představení, site-specific performancí, krátkých filmů a workshopů. Jeho choreografická tvorba, často intenzivní a pečlivě propracovaná, propojuje výtvarné umění, divadlo a film. Od založení své taneční skupiny v roce 1986 odehrál více než 1400 představení ve více než dvou stech městech po celém světě. V roce 1995 Philippe Saire otevřel Théâtre Sévelin 36, svůj pracovní prostor v Lausanne, který se věnuje výhradně současnému tanci.

Koncepce a choreografie: Philippe Saire

Choreografická spolupráce: Philippe Chosson, Mickaël Henrotay-Delaunay

Jevištní výprava: Léo Piccirelli

Rekvizity a příslušenství: Julie Chapallaz, Hervé Jabveneau

Zvuk: Stéphane Vecchione

Vedoucí jevištní techniky: Vincent Scalbert

Stavba: Cédric Berthoud

Hudba: Peer Gynt od Edvarda Griega

Tančí: Philippe Chosson, Ismael Oiartzabal, Guillaume Pissembon

Koprodukce:
Le Petit Théâtre de Lausanne (Malé divadlo Lausanne bylo založeno 25. října 2017), Jungspund – Young Audience Theater Festival St. Gallen. Koprodukce v rámci Fund Young Audiences prostřednictvím Reso – Dance Network Switzerland. S podporou Pro Helvetia.

Podpora a partneři:
Divadelní společnost Cie Philippe Saire se řídí dohodou mezi Městem Lausanne, kantonem Vaud a Švýcarskou uměleckou radou Pro Helvetia. Finanční podporu jí poskytují Loterie Romande, Fondation de Famille Sandoz, Migros Culture Percentage, Corodis, Fondation Françoise Champoud, Stanley Johnson Thomas Foundation, Fondation Françoise Champoud. Domovskou scénou Cie Philippe Saire je lausannské divadlo Théâtre Sévelin 36.