Skip to main content

Napečeno mám

DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU A STUDIO 60+ 24. 5. / 18.00 / 1 h 20 min Divadlo Husa na provázku / Provázek.sklep ŽÁNR: Tuzemské, Činohra, Brno showcase vstupenky

Možnost získání množstevní slevy -25 %.
Na vstupenky lze uplatnit běžné slevy NdB.
Sleva pro důchodce je 30 %.
Sleva pro ZTP a studenty činí 50 %.
Slevy se nesčítají.

Jsou pomalí, pokud nedrží nákupní vozík. Šetří na pohřeb a schovávají si peníze pod matrace. Věří hoaxům. A přeposílají je. Kupují hrnce od podomních prodejců, a pak v nich nevaří, aby se nezničily. Žijí v izolaci a zpoza záclony kritizují to, jak žijí ostatní. Chodí k doktorovi, i když jim nic není. Volí populisty, kteří jim zvedli důchod. Žijí z našich daní. Ustavičně si stěžují. A vždycky mají napečeno. Babičky a dědečkové. Penzisté. Důchodci. Starci. Báby a dědkové. Geronti. Duchny.

Amatérský soubor pro seniory s názvem Studio 60+, založený v lednu 2023 při Divadle Husa na provázku, umožňuje svým členům setkání s řadou tvůrčích osobností spojených právě s tímto divadlem. Témata Provázku pak na oplátku mohou být nově obohacena o perspektivu těch, kteří často bývají opomíjeni.
Členové Studia 60+ zakončí svůj první rok působení autorskou inscenací, v níž společně sestaví model průměrného seniora. Ten vzápětí rozcupují na rozmanité a unikátní jednotlivce. Lidi nucené reagovat na zběsile se měnící společnost. Babičky. Dědečky. Starce. Geronty. Duchny. Jak cizí i vlastní předsudky ovlivňují náš život? Hodí se v tomto věku ještě lézt na jeviště? A co budou v důchodu poslouchat depešáci? Taky dechovku?!

Scénář a režie: Tereza Volánková a Marie Klemensová

Scénář a dramaturgie: Veronika Onheiserová

Výprava: Johana Kubincová

Účinkují: Ivana Daňhelová, Hana Josefína Hledíková, Helena Jasyčková, Eva Kolaříková, Jiří Priesnitz, Eva Svitálková, Zbyněk Sviták, Libuše Šuleřová, Marcela Vrbová, Marie Zdubová