Skip to main content

#22 Fotostřípky a video report ze soboty 25. 5.

V sobotu čekala herce, diváky i organizátory festivalu zkouška deštěm –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ průtrže mračen zkomplikovaly venkovní představení a ztížily přesuny mezi divadly. Všichni ale obstáli, za což děkujeme. Divadlo Radost obsadila divadelní skupina Fras – Č̵e̵s̵k̵o̵s̵l̵o̵v̵e̵n̵s̵k̵é̵ ̵k̵l̵a̵c̵k̵y̵, která se svými loutkami vzala nejmenší diváky na tři netradiční oslavy narozenin a za dobrodružstvím, které čeká i uvnitř činžovního domu.

Stateční herci z Divadlo Polárka zvládli neplánované stěhování a vzali děti na výpravu s cílem zachránit ustrašeného prince Ludvíka. Odpoledne pak přidali představení o veliké lásce překonávající všechny předsudky, Princ a princ.
Kdo je to as*hole a jaké zlo dokáže způsobit? Na to odpověděli spektakulární tanečníci ze 420PEOPLE.org. Kromě nich dorazilo z Prahy i Divadlo LETÍ, které přivezlo komediální Džípy a postaralo se tak o jednu velkou divadelní jízdu. Přivítali jsme Horácké divadlo Jihlava, se kterým jsme v Šepotech a výkřicích mezi něhou a krutostí hledali smíření, soucit i zármutek. Slovácké divadlo dorazilo s voicebandovou inscenací Láska, vzdor a smrt podle avantgardního E. F. Buriana.
Svůj um nám podruhé předvedli herci Slovenské národné divadlo, Losers Cirque Company a Ad Infinitum. A den uzavřela afterparty a skvělý DJ Rubenz Melvin Cortes.

Díky, že jste deštivou sobotu prožili s námi! Těšíme se na vás v dalších dnech!

PODÍVEJTE SE NA VIDEO REPORT ZE SOBOTY ZDE ►

Naši fotografové: Marek Olbrzymek, Ivo Dvořák, Jakub Joch