Skip to main content

#30 Fotostřípky z úterý 28. 5.

Je za námi poslední den Divadelního světa Brno 2024. Než se pustíme do bilancování, pojďme si znovu užít úterý očima našich fotografů.
V podvečer jsme v Redutě přivítali několik vzácných hostů na debatě moderované Erikem Taberym z Týdeník Respekt. Jak vidí zástupci slovenské kultury současnou situaci v zemi? A může Česko nějak pomoci? Všem hostům děkujeme za účast a jejich podnětné postřehy.

Vzlet přivezlo silnou inscenaci Území nikoho: Příchozí, kterou doplnila diskuze s tvůrci. Na dvoře Divadlo Husa na provázku se představilo Divadlo ALDENTE, jehož soubor nabídl propojení poetické Kytice s groteskou i rockovou hudbou. Při Trójankách od Švandovo divadlo jsme sledovali osudy tří žen na prahu nového života v cizí zemi. Jak vidí dopady války, která patří mužům, ženy, jež se musí vyrovnávat s jejími následky?
15. ročník festivalu jsme uzavřeli i s Městským divadlem Brno a jeho bláznivou komedií Hra, která se zvrtla. A na úplný závěr DSB jsme se vydali na druhý let do dystopického vesmíru s nezapomenutelným varšavským Teatr Studio a jeho Zaměstnanci.

Lepší zakončení DSB 2024 si dokážeme představit jen těžko. Milí diváci, divačky, milé soubory, děkujeme

Naši fotografové: Marek Olbrzymek, Ivo Dvořák, Jakub Joch