Skip to main content

NEPŘEHLÍDNĚTE LETOŠNÍ OFF PROGRAM, KTERÝ NABÍDNE SPOUSTU SKVĚLÝCH ZÁŽITKŮ

Vaší pozornosti by určitě neměl uniknout letošní OFF program, který se skládá ze tří linek – Open Air, Doprovodný program a Industry program.

Open Air
Program festivalu opět zahájíme venkovní site-specific produkcí DNA na piazzettě Janáčkova divadla. Poté se přesuneme na Moravské náměstí, kde vám nabídneme možnost zanořit do vln divadelního světa. Ráno můžete zahájit speciální divadelní jógou s herci Městského divadla Brno. Odpoledne ožije v celém areálu Moravského náměstí unikátní divadelní hřiště Figurkov z dílny Divadla Líšeň. Pro nejmenší budou každý den připraveny krátké pohádky připravené studenty JAMU z Ateliéru divadlo a výchova pro Neslyšící a navečer bude prostor parku patřit tanečně pohybovým představením zahraničích studentům JAMU a juniorskému Baletu NdB 2. Na závěr open air programu vplují na Zelný trh a do středu města Návštěvníci z hlubin oceánů – svítící šestimetrové loutky mořských živočichů podmořského světa.

Doprovodný program
Letošní ročník zahájíme debatou se Studion N live na téma Bariéry. Dále se bude i v letošním roce konat doprovodný program k vybraným představením. Těšit se můžete na lektorské úvody, dílny pro děti i debaty s tvůrci. Před premiérou Hamleta v Mahenově divadle budete moci navštívit také diskuzi s Prof. Martinem Hilským, světově uznávaným odborníkem na dílo Williama Shakespeara, tvůrcem, který přeložil kompletní práci anglického „barda“. Doprovodný program ukončíme 28. 5. debatou se šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym, který bude se svými hosty otevírat téma krize slovenské kultury.

Industry program

V rámci Industry programu proběhnou workshopy, fóra a mnoho dalšího pro lidi z divadelního oboru. Zároveň tento rok bude v rámci festivalu probíhat 30. světový kongres Mezinárodní asociace divadelních kritiků.