Skip to main content

V rámci programu DSB+ na vás čekají poslední 2 představení…

V rámci programu DSB+ na vás čekají poslední 2 představení…

Již za 3 měsíce odstartuje Festival Divadelní svět Brno 2024 a představí spousty jedinečných inscenací. Ještě předtím si ale můžete vychutnat poslední dvě představení v rámci programu DSB+ v divadle Reduta.

 

Hurvínek a nezvaný host

DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA, PRAHA

  1. 3. 2024 a 4. 3. 2024 (pro školy)

 

Představte si, že u vás jednoho dne zaklepe nezvaný host. Nejenže je nezvaný, ale navíc je úplně jiný než kdokoliv a cokoliv, co znáte. A to se přesně stane u Spejblů. Z ničeho nic u nich bydlí Člunozobec a Spejbl s Hurvínkem jsou rázem podnájemníci ve vlastním bytě. Člunozobec má navíc nezvyklé potřeby a rituály, všechno ví, všude byl a neplatí na něj žádné logické argumenty. Spejbl je v koncích, ale na Hurvínka je podivný host krátký. Titul je vhodný pro děti od 4 let.

 

Medvěd s motorovou pilou

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ, PRAHA

  1. 4. 2024

 

Inscenace vychází z povídek finské prozaičky a dramatičky Rosy Liksom, pro které je příznačný černý humor a astronomický nadhled nad zamotanými osudy hlavních postav. Policista, který bez dvou promile v krvi sotva zvládne dorazit na místo činu, vyhořelý kněz, kterému se už přejídají naše malicherné všední hříchy, nejtlustší žena Finska, která je hrdá na každý gram svého tuku… Tito a mnozí další outsideři, jimž zpravidla nikdo nenaslouchá, se dostávají ke slovu v krátkých, tragikomických povídkách. Autorská koláž s výraznou hudební složkou zastoupenou živou kapelou složenou z herců a zaměstnanců Divadla Na zábradlí zachycuje komický, absurdní svět, v němž nikdo netušíme, co přinese další den, a kde nám nezbývá nic jiného, než se nemilosrdným hříčkám osudu smát. V režii Jana Mikuláška účinkují – Jiří Vyorálek, Vojtěch Vondráček, Michal Bednář, Magdaléna Sidonová, Dita Kaplanová, Johana Matoušková, Kateřina Císařová a další.